RENK DÜNYASI

İÇİN TIKLAYINIZ Renk Dünyası 01 Renk Dünyası 02 Renk Dünyası 03 Renk Dünyası 04 Renk Dünyası 05 Renk Dünyası 06 Renk Dünyası 07 Renk Dünyası 08

Profitec Silikonlu Mat

ÜRÜN TANIMI

Akrilik kopolimer esaslı, silikon katkılı, mat görünümlü, dekoratif, iç cephe, su bazlı, duvar boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ

Silikon katkılı olup silinebilme özelliğine sahiptir. Örtücülüğü ve beyazlığı yüksek olup her türlü yüzeye mükemmel bir yapışma gösterir. Yayılması son derece iyi olup çok kolay uygulama yapılabilir. Kokusuz ve çevre dostudur.

UYGULAMA

Her türlü sıva, brüt- gaz beton, eternit, betopan, tuğla, alçıpan vb. yüzeye kolayca uygulanabilir. Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, temiz ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Eski boyalı yüzeyler kazınarak temizlenmelidir. Gerektiğinde yüzeyi düzgünleştirmek amacıyla "Düfa Akrilik İç Cephe Duvar Macunu" ile macunlanmalıdır. Düzeltme işlemini takiben son kat boya sarfiyatını azaltmak ve boyanın yüzeye tutunmasını arttırmak için tek kat "Ultra Akrilik Örtücü Astar", "Ultra Akrilik Şeffaf Astar" veya "Ultra 1/7 Konsantre Astar" kullanılması tavsiye edilir.
Astar uygulaması yapılmış yüzeylere su ile max %20 oranında inceltilmiş "Klasik Silikonlu Mat İç Cephe Duvar Boyası" rulo veya fırça yardımıyla 2 kat halinde uygulanır. Katlar arasında bekleme süresi en az 3 saattir. Uygulama sıcaklığı 5 °C ile 35 °C arasındadır.

KURUMA SÜRESİ

DDokunma 30 dakika, tam kuruması 24 saattir. (23 ºC, %50 bağıl nem)

SARFİYAT

Yüzeyin emiciliğine bağlı olarak tek katta 14-18 m2/lt'dir.

DEPOLAMA

Güneş ışığı almayan, ağzı kapalı ambalajında 5 - 35 °C'de saklanmalıdır.