RENK DÜNYASI

İÇİN TIKLAYINIZ Renk Dünyası 01 Renk Dünyası 02 Renk Dünyası 03 Renk Dünyası 04 Renk Dünyası 05 Renk Dünyası 06 Renk Dünyası 07 Renk Dünyası 08

Profitec Silikonlu Grenli Kaplama

ÜRÜN TANIMI

Silikon emülsiyon esaslı, grenli görünümlü dekoratif, son kat, dış cephe kaplamasıdır. 

ÖZELLİKLERİ

İçerdiği özel silikon sayesinde uygulanan yüzeylerde; su iticiliği, yüksek su buharı geçirgenliği, neme ve tuzlu suya karşı direnç sağlar. Güneş gören yüzeylerde renk solmasına dirençli özel pigmentler kullanılmıştır. Uygulaması çok kolay çevre ve insan sağlığına duyarlı, son kat boyadır.

UYGULAMA

Her türlü eski/ yeni beton, gaz beton, briket, tuğla, ytong, sıva vb. mineral yüzeylerde kullanılır. Uygulama yapılacak yüzeyler kuru ve temiz olmalıdır. Yüzey üzerindeki kılcal çatlakları tamir etmek veya yüzeyi düzeltmek amacıyla "Macun Dış Cephe" kullanılmalıdır. Düzeltme işlemini takiben son kat boya sarfiyatını azaltmak ve boyanın yüzeye tutunmasını arttırmak için tek kat "Silosan Silikonlu Örtücü Astar" kullanılması tavsiye edilir. 

Astarlama işlemini takiben "Silosan Silikonlu Grenli" uygulaması tek kat halinde max %10 oranında su ile inceltilerek yapılmalıdır. Boya yüzeye homojen olarak rulo ile uygulanmalı, daha sonra desen rulosu ile çok fazla tarama yapmadan yukarıdan aşağıya doğru gren verilmelidir.

KURUMA SÜRESİ

Dokunma 1-3 saat, tam kuruma 24 saattir. (23 C , %50 bağıl nem) 

SARFİYAT

Yüzeyin emiciliğine bağlı olarak tek katta 1-1,2 kg/m2'dir.

DEPOLAMA

Güneş ışığı almayan, ağzı kapalı ambalajında 5 - 35 °C'de saklanmalıdır.