RENK DÜNYASI

İÇİN TIKLAYINIZ Renk Dünyası 01 Renk Dünyası 02 Renk Dünyası 03 Renk Dünyası 04 Renk Dünyası 05 Renk Dünyası 06 Renk Dünyası 07 Renk Dünyası 08

Profitec Brüt Beton Astarı

ÜRÜN TANIMI

Akrilik emülsiye reçine esaslı, brüt beton duvar ve tavanlar için, çimento ve alçı esaslı sıvaların yüzeye aderansını arttırmak için kullanılan renkli tekstürlü bir astardır.

ÖZELLİKLERİ

Su bazlı olup uygulaması kolaydır. Çimento ve alçı esaslı sıvaların brüt betona aderansını arttırır, çimento ve alçı esaslı sıvaların hızlı su kaybını önler. 

UYGULAMA

Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, temiz ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Yüzeyde gevşek parçacıklar olmamalıdır. 12 kg'lık kova içerisine 4 ila 6 litre su ilave edilir. 400-600 devir/dk bir karıştırıcı ile 3-5 dakika, içinde topak kalmayacak şekilde karıştırlır. Karışım kısa süre içerisinde kullanılmayacak ise ara ara homojen dağılım elde edebilmek için karıştırma işlemi tekrar edilmelidir. Su ile inceltilerek hazırlanan astar tekstürlü rulo ile önceden hazırlanmış yüzeye uygulanır. Tam kuruma için 24 saat beklenilmelidir. Çimento ve alçı esaslı sıvaların uygulanmasına bu süre sonunda geçilmelidir. Uygulama sıcaklığı 5 ile 35 °C' arasındadır.

Hamam, sauna, banyo vb. nem oranın yüksek olduğu yerlerde ve dış cephelerde kullanımı önerilmez. 

KURUMA SÜRESİ

Dokunma 1-2 saat, tam kuruma 24 saattir. (23 C , %50 bağıl nem) 

SARFİYAT

Yüzeyin emiciliğine ve pürüzlülüğüne bağlı olarak yaklaşık 150-250 gr/m2 (Sulandırılmış karışım sarfiyatı 210-375 gr/m2, tek kat ıslak film kalınlığı 160-280 mikron olacak şekilde).

DEPOLAMA

Güneş ışığı almayan, ağzı kapalı ambalajında 5 - 35 °C'de 1 yıl süre ile saklanmalıdır.