RENK DÜNYASI

İÇİN TIKLAYINIZ Renk Dünyası 01 Renk Dünyası 02 Renk Dünyası 03 Renk Dünyası 04 Renk Dünyası 05 Renk Dünyası 06 Renk Dünyası 07 Renk Dünyası 08

Profitec Akrilik Düz

ÜRÜN TANIMI

Su bazlı, akrilik kopolimer esaslı, mat görünümlü, dekoratif, son kat dış cephe boyasıdır. 

ÖZELLİKLERİ

Neme ve tuzlu suya karşı direnç sağlar. Güneş gören yüzeylerde renk solmasına dirençli özel pigmentler kullanılmıştır. Kir tutmaz böylece uzun yıllar boyanın ilk günkü gibi kalmasını sağlar. Uygulaması çok kolay, çevre ve insan sağlığına duyarlı son kat boyadır.

UYGULAMA

Her türlü eski/ yeni beton, gaz beton, briket, tuğla, ytong, sıva vb. mineral yüzeylerde kullanılır. Uygulama yapılacak yüzeyler kuru ve temiz olmalıdır. Yüzey üzerindeki kılcal çatlakları tamir etmek veya yüzeyi düzeltmek amacıyla "Macun Dış Cephe" kullanılmalıdır. Düzeltme işlemini takiben son kat boya sarfiyatını azaltmak ve boyanın yüzeye tutunmasını arttırmak için tek kat "Silosan Akrilik Örtücü Astar" kullanılması tavsiye edilir. 

Astarlama işlemini takiben "Silosan Akrilik Düz Boya" uygulaması 2 kat halinde max %10 oranında su ile inceltilerek yapılmalıdır. Katlar arasında 12 saat beklenmelidir. 

KURUMA SÜRESİ

Dokunma 1-3 saat, tam kuruma 12 saattir. (23 °C, %50 bağıl nem) 

SARFİYAT

Yüzeyin emiciliğine bağlı olarak tek katta 10-12 m2/ lt alan boyanır. 

DEPOLAMA

Güneş ışığı almayan, ağzı kapalı ambalajında 5 - 35 °C'de saklanmalıdır.