RENK DÜNYASI

İÇİN TIKLAYINIZ Renk Dünyası 01 Renk Dünyası 02 Renk Dünyası 03 Renk Dünyası 04 Renk Dünyası 05 Renk Dünyası 06 Renk Dünyası 07 Renk Dünyası 08

Profitec Akrilik Dış Cephe Macunu

ÜRÜN TANIMI

Su bazlı, akrilik esaslı, dış cephe macunudur.

ÖZELLİKLERİ

Dış cephelerdeki çatlakları kapatarak düzgün bir yüzey oluşturur. Yüksek kaliteli katkı maddeleri içerdiği için su, nem ve darbelere karşı dayanıklıdır. Kolay ve hızlı uygulanması sebebi ile zaman ve işçilik tasarrufu sağlar. Üstüne sürülecek boyanın dayanıklılığını arttırır, sarfiyatı azaltır. Kokusuz ve çevre dostudur. Yüksek su buharı geçirgenliği sayesinde yüzeyin nefes almasına yardımcı olur. 

UYGULAMA

Duvara sürülecek macunun ani su kaybını önlemek ve yüzeye aderansını arttırmak amacı ile gaz beton gibi yüksek, emici ve tozuyan yüzeylerde "Ultra Akrilik Şeffaf Astar” ve “Ultra 1/7 Konsantre Astar” uygulanmalı. Betopan, eternit, mdf, tuğla vb eski boyalı yüzeyler gibi emiciliği düşük yüzeylerde “Silosan Akrilik Örtücü Astar” kullanılmalı ve yüzey uygulamaya hazır hale getirilmelidir. 

Binaların dış yüzeylerinde pürüzsüz, düzgün bir yüzey elde etmek için kullanılır. Uygulama yapılacak yüzey kuru, temiz ve tozdan arındırılmış olmalıdır. “Düfa Akrilik Dış Cephe Macun” kullanıma hazır olup, mala ve spatula ile iki kat halinde kolay ve hızlıca uygulanır. İstendiği takdirde "Akrilik Macun" içersine %20‘yi geçmemek üzere koşulu ile taze portland çimento ilave edilebilir. Karışım tercihen karıştırıcı mil pervane ile topak kalmayıncaya kadar yapılmalıdır. İkinci kat uygulaması için birinci katın tamamen kuruması beklenmelidir. Geniş ve derin çatlaklarda yapılacak dolgu işlemi 2-3 kez tekrarlanmalıdır. 

KURUMA SÜRESİ

Dokunma 1-3 saat, tam kuruma 12 saattir. (23 C , %50 bağıl nem) 

SARFİYAT

Yüzeyin emiciliğine bağlı olarak tek katta 30-40m2/ lt alan boyanır. 

DEPOLAMA

Güneş ışığı almayan, ağzı kapalı ambalajında 5 - 35 °C'de saklanmalıdır.